Youtube

Program eveniment

VINERI – 10 Mai 2019

13:00 – Deschidere oficială Sport Expo Bucharest 10K & Family Run.
13:00 – 20:00 – Înscrieri la Sport Expo (în limita locurilor disponibile) și ridicarea kit-ului de participare.
16:00 Eat.Train.Run workshop, a II-a ediție .

SÂMBĂTĂ – 11 Mai 2019

11:00 – 20:00 – Înscrieri la Sport Expo – 21K, 10K și ștafete (în limita locurilor disponibile) și ridicarea kit-ului de participare
07:00 – 10:00 – Înscrieri la Sport Expo pentru Cursa Adolescenților
07:00 – 14:40 – Înscrieri la Sport Expo pentru Cursa Copiilor
07:00 – 08:00 – Înscrieri la Sport Expo pentru Cursa Populara
08:00 – 08:30 – Încălzire Cursa Populară cu echipa World Class
08:50 – Start Cursa Populară persoane cu dizabilități
09:00 – Start Cursa Populara
09:30 – 10:00 – Încălzire Cursa Adolescenților cu echipa World Class
09:40 – 10:00 – Contestații Cursa Populară la cortul de premii
10:10 – Festivitate premiere Cursa Populară – femei10:20 – Festivitate premiere Cursa Populară – bărbați
10:30 – Festivitate premiere Cursa Populară persoane cu dizabilități femei
10:35 – Festivitate premiere Cursa Populară persoane cu dizabilități bărbați
10:30 – Start Cursa Adolescenților 2.5 km: 13-19 ani
11:00 – 11:20 – Contestații Cursa Adolescenților
11:15-11:25 – moment artistic cu trupa Joyo
11:30 – Festivitate premiere primele 5 fete: 13-19 ani
11:40 – Festivitate premiere primii 5 băieți: 13-19 ani
12:30 – Start părinți și copii (Jogging in scutece) 0-5 ani
12:50 – Start 6-7 ani băieți; aleargă 0.9 km
13:10 – Start 6-7 ani fete; aleargă 0.9 km
13:30 – Start 8-9 ani băieți; aleargă 0.9 km
13:50 – Start 8-9 ani fete; aleargă 0.9 km
14:10 – Start 10-12 ani băieți; aleargă 1.4 km
14:30 – Start 10-12 ani fete; aleargă 1.4 km
13:00 Extragere premii pentru categoria băieți 0-5 ani
13:10 Extragere premii pentru categoria fete 0-5 ani
13:30 Extragere premii pentru categoria băieți 6-7 ani
13:40 Extragere premii pentru categoria fete 6-7 ani
14:20 Extragere premii pentru categoria băieții 8-9 ani
14:30 Extragere premii pentru categoria fete 8-9 ani
15:10 Extragere premii pentru categoria băieți 10-12 ani
15:20 Extragere premii pentru categoria fete 10-12 ani

DUMINICĂ – 12 Mai 2019

07:00 – 08:00 – Ridicare kit-uri alergători din provincie: Sport Expo
08:00 – 08:30 – Încalzire pe scena: pt. 21km, 10km și ștafetă cu echipa World Class
8:45 – Start alergători cu dizabilități cursa de 10 km
9:00 – Start cursa de 21 km, 10 km și ștafetă
10:00 – 10:20 – Contestații 10 km la cortul de premii
10:30 – Festivitate premiere Cursa 10 Km femei;
10:40 – Festivitate premiere Cursa 10 Km bărbați ;
10:50 – Festivitate premiere Cursa 10 Km femei persoane cu dizabilități
10:55 – Festivitate premiere Cursa 10 Km bărbați persoane cu dizabilități
11:00-11:20 – Contestații 21 km și ștafete;
11:30 – Festivitate premiere Semi-maraton femei;
11:40 – Festivitate premiere Semi-maraton bărbați; clasament general;
12:10 – Festivitate premiere Semi-maraton femei; clasament național;
12:20 – Festivitate premiere Semi-maraton bărbați; clasament național;
12:30 – Festivitate premiere ștafetă

În ziua competiției nu se fac înscrieri la cursele 21K, 10K și Ștafetă.
Participanții trebuie să respecte următoarele termene limită pentru ridicarea kiturilor:
21K, 10K, Ștafetă Duminică ora 8:00
Cursa Populară Sâmbătă ora 08:00
Cursa Adolescenţilor Sâmbătă ora 09:30
Cursa Copiilor Sâmbătă: Cu o ora înaintea fiecărui start
Kiturile de concurs neridicate după aceste termene limită vor fi redistribuite celor prezenți și doritori să se înscrie, conform orarului de înscriere pentru cursa respectivă.
Persoanele adulte cu dizabilități pot participa doar în cadrul probelor (10K și Cursa Populară), sunt luați în considerare sportivii care se deplasează în fotolii rulante și care se autopropulsează.