Youtube

Program eveniment

SAMBATA – 11 Mai 2019

7:00-10:00    Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Adolescentilor

7:00-14:40    Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Copiilor

7:00-8:00     Inscrieri la Sport Expo pentru Cursa Populara

8:00-8:30     Incalzire Cursa Populara cu echipa World Class

8:50          Start Cursa Populara persoane cu dizabilitati

9:00          Start Cursa Populara

9:30-10:00    Incalzire cu echipa World Class Cursa Adolescentilor

9:40-10:00    Contestatii Cursa Populara la cortul de premii

10:10         Festivitate premiere Cursa Populara femei

10:20         Festivitate premiere Cursa Populara barbati

10:30         Festivitate premiere Cursa Populara persoane cu dizabilitati femei

10:35         Festivitate premiere Cursa Populara persoane cu dizabilitati barbati

10:30         Start Cursa Adolescentilor 14-19 ani: 2.5 km

11:00-11:20  Contestatii Cursa Adolescentilor

11:30         Festivitate premiere primele 5 fete:  14-19 ani

11:40         Festivitate premiere primii 5 baieti 14-19 ani

12:30         Start parinti si copii 0-5 ani

12:50         Start 6-7 ani baieti; alearga 0.9 km

13:10         Start 6-7 ani fete; alearga 0.9 km

13:30         Start 8-9 ani baieti; alearga 0.9 km

13:50         Start 8-9 ani fete; alearga 0.9 km

14:10         Start 10-11 ani baieti; alearga 1.4 km

14:30         Start 10-11 ani fete; alearga 1.4 km

14:50         Start 12-13 ani baieti; alearga 1.4 km

15:10         Start 12-13 ani fete; alearga 1.4 km

 

13:00         Extragere premii pentru categoria baieti 0-5 ani

13:10         Extragere premii pentru categoria fete 0-5 ani

13:30         Extragere premii pentru categoria baieti 6-7 ani

13:40         Extragere premii pentru categoria fete 6-7 ani

14:20         Extragere premii pentru categoria baieti 8-9 ani

14:30         Extragere premii pentru categoria fete 8-9 ani

15:10         Extragere premii pentru categoria baieti 10-11 ani

15:20         Extragere premii pentru categoria fete 10-11 ani

15:40         Extragere premii pentru categoria baieti 12-13 ani

15:50         Extragere premii pentru categoria fete 12-13 ani

 

DUMINICA – 12 Mai 2019

 

7:00-8:00         Ridicare kit-uri alergatori din provincie: Sport Expo

8:00-8:30         Incalzire pe scena: pt 10km, 21km si Stafeta cu echipa World Class

8:45            Start alergatori cu dizabilitati cursa de 10 km

9:00                 Start cursa de 21 km, 10 km si Stafeta

10:00-10:20    Contestatii 10 km la cortul de premii

10:30               Festivitate premiere Cursa 10 Km femei;

10:40               Festivitate premiere Cursa 10 Km barbati ;

10:50               Festivitate premiere Cursa 10 Km femei persoane cu dizabilitati

10:55               Festivitate premiere Cursa 10 Km barbati persoane cu dizabilitati

11:00-11:20    Contestatii 21 km si Stafete;

11:30               Festivitate premiere Semi-maraton femei;

11:40               Festivitate premiere Semi-maraton barbati; clasament general;

12:10               Festivitate premiere Semi-maraton femei; clasament national;

12:20               Festivitate premiere Semi-maraton barbati; clasament national;

12:30               Festivitate premiere Stafeta